foto1
Malownicze krajobrazy
foto1
Zachwycająca przyroda
foto1
Ekscytujące sporty
foto1
Turystyka
foto1
Odpoczynek
Witajcie w Jodłowniku !


Góry Sowie

Informacje o regionie...

Więcej...

Sołectwo Jodłownik

Informacje o sołectwie Jodłownik. Dane statystyczne, statuty, dane kontaktowe

Więcej...

Gmina Dzierżoniów

Informacje ogólne o Gminie...

Więcej...

Historia

Opis miejscowości wraz z historią....

Więcej...

Kalendarz

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

aktualności Gmina DzierżoniówKolorowo, radośnie i bardzo muzycznie upłynęło sobotnie popołudnie 2 lipca w Ostroszowicach. Dziewięć zespołów przegoniło wspólnie szare chmury i deszcz podczas dziewiątego już Spotkania Amatorskich Zespołów Seniorów "Maciejowe Śpiewanie 2016"...

 

W wielu kulturach dziewiątka to cyfra przynosząca szczęście, ale sama muzyka to przecież prawdziwe czary! Szczególnie, jeśli wykonywana jest z pasją, miłością i zaangażowaniem.

Tego wszystkiego nie można było odmówić naszym gościom. Kapela Biesiadna "Sami Swoi" podała nam Przepis na bigos. Zespół "Złocienie" przekonywał, że Życie jest piękne, a "Kwiat Powoju" zaśpiewał o letniej nocy. Do nocy było jednak jeszcze daleko, więc piosenki ludowe i przyśpiewki w wykonaniu "Woliborzanek" i "Dzikowianek" nie pozwoliły nikomu na przymknięcie oczu.

Na środek pola zaprosił Zespół Górali Czadeckich "Strzegomianki", gdzie słychać było nie tylko Zespół "Echo", ale przede wszystkim muzycznych gospodarzy spotkania, czyli Zespół "Macieje". Na scenie pojawiła się także Helena Kozłowska. Doskonale znana nie tylko w Ząbkowicach Śląskich, skąd pochodzi, aktorka teatralna, przedstawiła program kabaretowy, który powitano salwami śmiechu.

Wszystkie zespoły otrzymały z rąk Wójta Gminy Dzierżoniów Marka Chmielewskiego oraz dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta Justyny Kaczorowskiej pamiątkowe statuetki ufundowane przez bibliotekę.

Do statuetek dołączyła niespodzianka wręczana przez Krzysztofa Krupiarza, sołtysa Ostroszowic. Dzięki niej droga powrotna na pewno nie miała prawa się dłużyć żadnemu z goszczących u nas zespołów.

Na stołach pojawił się także pyszny poczęstunek, o który zadbała Rada Sołecka w Ostroszowicach wspólnie z Kołem Gospodyń Wiejskich oraz Salonikiem Kobiet Ambitnych.

D.W.

Szczęśliwa dziewiątkaSzczęśliwa dziewiątkaSzczęśliwa dziewiątkaSzczęśliwa dziewiątkaSzczęśliwa dziewiątkaSzczęśliwa dziewiątka

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 47

Wczoraj 54

Wszystkich 881151

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Pogoda Jodłownik z serwisu