foto1
Malownicze krajobrazy
foto1
Zachwycająca przyroda
foto1
Ekscytujące sporty
foto1
Turystyka
foto1
Odpoczynek
Witajcie w Jodłowniku !


Góry Sowie

Informacje o regionie...

Więcej...

Sołectwo Jodłownik

Informacje o sołectwie Jodłownik. Dane statystyczne, statuty, dane kontaktowe

Więcej...

Gmina Dzierżoniów

Informacje ogólne o Gminie...

Więcej...

Historia

Opis miejscowości wraz z historią....

Więcej...

Kalendarz

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

We wtorek 5 kwietnia sołtysi, przedstawiciele rad sołeckich, organizacji i stowarzyszeń działających na terenie gminy Dzierżoniów spotkali się we Włókach, aby podsumować kolejny rok pracy....

 

 

 

W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: Starosta Dzierżoniowski Janusz Guzdek, Przewodniczący Rady Powiatu Dzierżoniowskiego Marian Kowal, Zastępca Burmistrza Pieszyc Krzysztof Galiak, Kierownik Biura Spraw Obywatelskich, Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie Grażyna Wójcik, dr Łukasz Haromszeki z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także gospodarze naszej gminy: Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski oraz jego zastępca Jolanta Zarzeka.

Po otwarciu spotkania i odśpiewaniu hymnu gminy, zastępca wójta Jolanta Zarzeka podsumowała działalność sołectw z terenu gminy Dzierżoniów w zakresie odnowy wsi. W swojej prezentacji pokazała, jak lokalne stowarzyszenia i organizacje pozyskują znaczące środki finansowe, które pomagają im inwestować w rozwój miejscowości. Opowiedziała także o ich osiągnięciach, sukcesach i planach na przyszłość. Szczególną uwagę zwróciła na wciąż rozwijającą się aktywność mieszkańców gminy w wielu dziedzinach życia społecznego.

Jednym z ważniejszych punktów Święta Odnowy Wsi było rozstrzygnięcie konkursu "Kreatywne Sołectwo 2015". Komisja konkursowa oceniała w nim m.in. zaangażowanie i aktywność sołectw w obszarze odnowy wsi, a także estetykę poszczególnych miejscowości. Laureaci otrzymali nagrody finansowe ze środków budżetu gminy Dzierżoniów. Przeznaczą je na cele publiczne.

 

  • I miejsce - sołectwo Dobrocin: nagroda w wysokości 10000 zł
  • II miejsce - sołectwo Owiesno: nagroda w wysokości 6000 zł
  • III miejsce - sołectwo Uciechów: nagroda w wys. 4000 zł

Ponadto komisja postanowiła przyznać trzy wyróżnienia dla:

  • sołectwa Piława Dolna za zajęcie IV miejsca - nagroda w wysokości 1500 zł
  • sołectwa Włóki za zajęcie V miejsca - nagroda w wysokości 1500 zł
  • sołectwa Roztocznik za zajęcie VI miejsca - nagroda w wysokości 1500 zł

Wyróżnienie za znaczący wzrost aktywności mieszkańców przyznano również sołectwom Książnica i Nowizna. Z kolei gratulacje i podziękowania za oddolną pracę, zaangażowanie mieszkańców oraz trud włożony w renowację i zagospodarowanie przestrzeni publicznej trafiły do przysiółka Kołaczów.

W czasie spotkania prezentację pt. "Lokalni liderzy - przywódcy w społeczeństwie obywatelskim" wygłosił dr Łukasz Haromszeki z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Ciekawe wystąpienie na temat zasad zbiórki publicznej i organizowania loterii przygotowali również Radosław Bednarski z Regionalnego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych oraz Bartłomiej Bartkowiak z Fundacji Rozwoju Ekonomii Społecznej.

Spotkanie zostało urozmaicone przez występy utalentowanych mieszkańców naszej gminy: Karola Wszoła, Kacpra Podkówki, Martyny Kiełbasy i Zuzanny Złotnickiej. Po raz pierwszy przed tak dużą widownią zaprezentowały się także nowe grupy taneczne - Dolnośląskie Stokrotki z gminy Dzierżoniów, które rozpoczęły swoją działalność dzięki dofinansowaniu z budżetu województwa dolnośląskiego.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie spotkania serdecznie dziękujemy. Do zobaczenia za rok!

VII Gminne Święto Odnowy Wsi za namiVII Gminne Święto Odnowy Wsi za namiVII Gminne Święto Odnowy Wsi za namiVII Gminne Święto Odnowy Wsi za nami

 

 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 47

Wczoraj 54

Wszystkich 881151

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Pogoda Jodłownik z serwisu