foto1
Malownicze krajobrazy
foto1
Zachwycająca przyroda
foto1
Ekscytujące sporty
foto1
Turystyka
foto1
Odpoczynek
Witajcie w Jodłowniku !


Góry Sowie

Informacje o regionie...

Więcej...

Sołectwo Jodłownik

Informacje o sołectwie Jodłownik. Dane statystyczne, statuty, dane kontaktowe

Więcej...

Gmina Dzierżoniów

Informacje ogólne o Gminie...

Więcej...

Historia

Opis miejscowości wraz z historią....

Więcej...

Kalendarz

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

W czwartek 28 stycznia w Sali Narad Urzędu Gminy odbyło się robocze spotkanie Młodzieżowej Rady Gminy Dzierżoniów. W spotkaniu uczestniczyli: Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski, jego zastępca Jolanta Zarzeka, pełnomocnik wójta ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi Monika Adamska oraz Magdalena Lenartowicz ze stowarzyszenia Semper Avanti...

 

Podczas spotkania wójt Marek Chmielewski przedstawił zebranym informację o możliwości finansowania działań Młodzieżowej Rady. Opowiedział także o istniejących już instrumentach wsparcia działalności mieszkańców, takich jak fundusz sołecki czy inicjatywa lokalna.

Z kolei Magdalena Lenartowicz ze stowarzyszenia "Semper Avanti" zachęcała radnych do aktywnego uczestnictwa w projekcie "Dolnośląski Mechanizm Partycypacji Młodzieży" finansowanego z funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego. W ramach projektu młodzi radni będą uczestniczyli w ciekawych szkoleniach i warsztatach. Wszystko to dzięki porozumieniu o współpracy, jakie gmina Dzierżoniów podpisała ze stowarzyszeniem "Semper Avanti". Zakłada ono wsparcie merytoryczne i organizacyjne Młodzieżowej Rady poprzez m.in.: organizację regularnych spotkań i szkoleń, pomoc w zakresie tworzenia wewnętrznej struktury organizacyjnej i w wypracowaniu Standardów Funkcjonowania Rady, a także organizację konferencji podsumowującej projekt.

Radni rozmawiali też o działaniach, jakie będą podejmowali podczas swojej pierwszej kadencji. Przed nimi wiele pracy, ich kreatywność i zapał pozwalają jednak wierzyć, że zrealizują wiele pożytecznych inicjatyw na rzecz aktywizacji młodzieży i zwiększenia jej udziału w życiu społecznym gminy.

           Młodzi radni rozmawiali o planowanych inicjatywachMłodzi radni rozmawiali o planowanych inicjatywach

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 35

Wczoraj 67

Wszystkich 874303

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Pogoda Jodłownik z serwisu