foto1
Malownicze krajobrazy
foto1
Zachwycająca przyroda
foto1
Ekscytujące sporty
foto1
Turystyka
foto1
Odpoczynek
Witajcie w Jodłowniku !


Góry Sowie

Informacje o regionie...

Więcej...

Sołectwo Jodłownik

Informacje o sołectwie Jodłownik. Dane statystyczne, statuty, dane kontaktowe

Więcej...

Gmina Dzierżoniów

Informacje ogólne o Gminie...

Więcej...

Historia

Opis miejscowości wraz z historią....

Więcej...

Kalendarz

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

aktualności Gmina DzierżoniówJuż po raz dwunasty gmina Dzierżoniów zorganizowała spotkanie aktywnych mieszkańców, aby podsumować pracę na rzecz swoich miejscowości w 2022 roku.

 

 

 

4 kwietnia 2023 r. w Mościsku spotkali się sołtysi, liderzy i członkowie Grup Odnowy Wsi, przedstawiciele Wad Sołeckich, organizacji pozarządowych, Kół Gospodyń Wiejskich oraz Ochotniczych Straży Pożarnych. W uroczystości wziął udział wójt gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski, zastępca wójta Jolanta Zarzeka, a także dyrektorzy gminnych instytucji publicznych.

 

Punktem kulminacyjnym Święta Odnowy Wsi było rozstrzygnięcie konkursu "Kreatywne sołectwo", w którym sołectwa oceniane są w 4 kategoriach: estetyka wsi, odnowa wsi, strona internetowa oraz aktywność wsi na forum gminy i regionu. Zwycięzcą konkursu zostało sołectwo Piława Dolna, drugie miejsce zajęły Ostroszowice, a trzecie Mościsko. Tuż za podium znalazło się sołectwo Dobrocin, wyróżnione zostały też Jędrzejowice i Uciechów. Sołectwa otrzymały nagrody finansowe, które wydatkują zgodnie z zasadami funduszu sołeckiego.

 

Tradycją Święta Odnowy Wsi jest zaprezentowanie młodych, utalentowanych mieszkańców gminy. W tym roku przed uczestnikami spotkania wystąpili: chór ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie, który działa w ramach projektu "Most the Music" oraz Laura Trzeciak z Myśliszowa, 10-letnia dziewczynka o wielu talentach i zainteresowaniach, która zagrała na pianinie utwór "Dla Elizy" Ludwiga van Beethovena oraz własną kompozycję "Sanki". Duży aplauz wzbudziły występy taneczne w stylistyce hiszpańskiej, które wykonały mieszkanki Piławy Dolnej i Dobrocina.

 

Gratulujemy laureatom i wyróżnionym w konkursie. Jednocześnie składamy ogromne podziękowania wszystkim mieszkańcom, którzy działają na rzecz swoich wsi i poświęcają osobisty czas na realizację wspólnych celów.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 30

Wczoraj 27

Wszystkich 878342

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Pogoda Jodłownik z serwisu