foto1
Malownicze krajobrazy
foto1
Zachwycająca przyroda
foto1
Ekscytujące sporty
foto1
Turystyka
foto1
Odpoczynek
Witajcie w Jodłowniku !


Góry Sowie

Informacje o regionie...

Więcej...

Sołectwo Jodłownik

Informacje o sołectwie Jodłownik. Dane statystyczne, statuty, dane kontaktowe

Więcej...

Gmina Dzierżoniów

Informacje ogólne o Gminie...

Więcej...

Historia

Opis miejscowości wraz z historią....

Więcej...

Kalendarz

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

aktualności Gmina Dzierżoniów11 marca 2023 r. gorące rytmy flamenco rozgrzewały aktywne kobiety z gminy Dzierżoniów, zgromadzone w sali wiejskiej w Roztoczniku. Kolorowe, falbaniaste spódnice, koronki, czerwone szminki i obcasy oraz uśmiechy były znakiem rozpoznawczym tegorocznego spotkania.

 

 

 

Hiszpańską fiestę przygotowały tym razem panie z Dobrocina, Roztocznika i Uciechowa. Po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią, ogromną radością była możliwość spotkania przedstawicielek poszczególnych wsi oraz zaprzyjaźnionych organizacji, firm i instytucji. Spotkanie uroczyście otworzyły reprezentantki organizatorek w towarzystwie Jolanty Zarzeki - zastępcy wójta gminy Dzierżoniów oraz prowadzącej wydarzenie Magdaleny Zalewskiej. Gościem specjalnym imprezy była Pani Brygida Ślabska - Prezes Fundacji Most the Most z Warszawy, z którą gmina Dzierżoniów współpracuje przy rewitalizacji Pałacu w Kiełczynie oraz przy projekcie Most the Music. Swoją obecnością zaszczyciły nas także Dorota Konieczna-Enozel - burmistrz Pieszyc, Dorota Pieszczuch - zastępca burmistrza Dzierżoniowa oraz Grażyna Wójcik, reprezentująca Powiat Dzierżoniowski.

 

"Marcowa Kobieteria" tradycyjnie była okazją nie tylko do dobrej zabawy, ale także do integracji, której nigdy dość. Spotkanie uświetnił występ Anny Patkiewicz, tancerki flamenco z Wrocławia, która poprowadziła również miniwarsztaty tańca. Każda z uczestniczek sobotniej fiesty mogła także zaprezentować się na specjalnym pokazie mody. Wybór najpiękniejszej seniority nie był łatwy. Zaszczytny tytuł trafił w ręce mieszkanki Roztocznika Urszuli Staszkowian. Zza ozdobionych własnoręcznie wachlarzy można było również obejrzeć wspaniałe występy mieszkanek Dobrocina i Zespołu Pojana oraz bezkarnie zjeść dokładkę przygotowanych specjalne na tą okazję specjałów. Rozpierającą pozytywną energię wykorzystano między innymi w Fiesta Tomatina czyli tradycyjnej walce na pomidory i w innych artystycznych zmaganiach.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego wyjątkowego wydarzenia. Już za rok mieszkanki Owiesna i Myśliszowa zaproszą na kolejne spotkanie wypełnione kobiecą siłą, nieskrępowaną radością, ideałami i wartościami w które wierzą.

 

Zdjęcia publikujemy dzięki uprzejmości ich autorki Anny Rudnikowskiej.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 48

Wczoraj 54

Wszystkich 881152

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Pogoda Jodłownik z serwisu