foto1
Malownicze krajobrazy
foto1
Zachwycająca przyroda
foto1
Ekscytujące sporty
foto1
Turystyka
foto1
Odpoczynek
Witajcie w Jodłowniku !


Góry Sowie

Informacje o regionie...

Więcej...

Sołectwo Jodłownik

Informacje o sołectwie Jodłownik. Dane statystyczne, statuty, dane kontaktowe

Więcej...

Gmina Dzierżoniów

Informacje ogólne o Gminie...

Więcej...

Historia

Opis miejscowości wraz z historią....

Więcej...

Kalendarz

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Jak co roku wójt gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski ogłosił konkurs "Kreatywne sołectwo". Jedną z kategorii konkursowych jest "Estetyka wsi". Komisja konkursowa, pod przewodnictwem zastępcy wójta Jolanty Zarzeki, dokonała w dniach 20 i 22 czerwca oceny estetyki poszczególnych wsi, zwracając uwagę na dbałość o miejsca publiczne, ale także doceniając piękne posesje prywatne.

 

 

Z roku na rok gmina Dzierżoniów rozwija się i pięknieje. Powstaje wiele nowych domów, a nawet całych osiedli. Mamy nadzieję, że ten zauważalny bum budowlany przełoży się niedługo na wzrost liczby mieszkańców, a także na zwiększenie dochodów gminy, tak potrzebnych w celach rozwojowych. Kolejny raz zachęcamy więc nowych mieszkańców do zameldowania się na terenie gminy, bo przecież tak właśnie buduje się i wzmacnia lokalną wspólnotę.

Systematycznie pięknieją miejsca publiczne. Mieszkańcy, przy wykorzystaniu funduszu sołeckiego i innych środków, zakładają skwerki i ukwiecają swoje miejscowości. Warto zwrócić uwagę na walory przyrodnicze gminy. Pomiędzy Dobrocinem a Marianówkiem zagospodarowano "Kogucią Górkę", gdzie można podziwiać piękne, panoramiczne widoki i odpocząć w trakcie wycieczki. Natomiast na wartościowych przyrodniczo "Gnejsach we Włókach" zadomowiły się płazy, których dotychczas tam nie było. W Jodłowniku mieszkańcy spotykają dzikie zwierzęta, które spokojnie pasą się pod lasem.

Bezcenne są typowe wiejskie zabudowania, przydomowe ogrody, w których aktualnie pięknie kwitną róże. Warto zwrócić uwagę również na stare sady, gdzie spacerują kury i inne zwierzęta domowe. To właśnie te elementy nadają charakteru naszym wsiom i dlatego tak chętnie są one odwiedzane i zasiedlane. Charakter wsi oddają słowa umieszczone na jednym z najładniejszych domów w gminie, w Jodłowniku nr 24a: "Mądrym radom, wiejskim biesiadom, cnocie z honorem - stoję otworem".

Uroki gminy Dzierżoniów prezentujemy na zdjęciach wykonanych w trakcie objazdu komisji konkursowej. --> GALERIA - https://www.ug.dzierzoniow.pl/wydarzenia/uroki-gminy-dzierzoniow-kreatywne-solectwo-2022

 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 48

Wczoraj 54

Wszystkich 881152

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Pogoda Jodłownik z serwisu