foto1
Malownicze krajobrazy
foto1
Zachwycająca przyroda
foto1
Ekscytujące sporty
foto1
Turystyka
foto1
Odpoczynek
Witajcie w Jodłowniku !


Góry Sowie

Informacje o regionie...

Więcej...

Sołectwo Jodłownik

Informacje o sołectwie Jodłownik. Dane statystyczne, statuty, dane kontaktowe

Więcej...

Gmina Dzierżoniów

Informacje ogólne o Gminie...

Więcej...

Historia

Opis miejscowości wraz z historią....

Więcej...

Kalendarz

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

aktualności Gmina DzierżoniówGmina Dzierżoniów będzie miała swój udział w kolejnym wyjątkowym projekcie. Liderem przedsięwzięcia pn. "Pomysł na wieś - Sieć Najciekawszych Wsi elementem zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich" jest Stowarzyszenie Polska Sieć Odnowy i Rozwoju Wsi, którego członkiem jest również nasza gmina.

 

 

W środę 29 maja Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia, Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala oraz członek Zarządu, Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski podpisali w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie umowę na realizację operacji.

Projekt zakłada m.in. organizację szkoleń dla liderów społeczności wiejskich zaangażowanych w proces tworzenia Sieci Najciekawszych Wsi (SNW). Każde szkolenie będzie obejmowało część wprowadzającą do strategii i do procedur SNW oraz część kreacyjną, poświęconą tworzeniu ofert w ramach SNW. Jedno z dwudniowych szkoleń odbędzie się na terenie naszej gminy.

Operacja została wybrana w konkursie dla Partnerów Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w ramach naboru do dwuletniego Planu Operacyjnego KSOW na lata 2018-2019. Jest ona kolejnym elementem prac nad powstaniem Sieci Najciekawszych Wsi, które trwają już od kilku lat.

Wdrożenie koncepcji SNW stało się jednym z najważniejszych celów PSORW. Wsie pretendujące do uczestnictwa w Sieci muszą mieć odpowiednie walory, przede wszystkim zasób przestrzennej atrakcyjności wyrażający się pozytywnym wizerunkiem miejscowości. Wartość podnoszą zabytki, zachowana dawna zabudowa zagrodowa czy specyficzny budulec i detal architektoniczny. Ważne są także np. typy zieleni wewnątrz miejscowości oraz powiązania wnętrz wsi z otaczającym krajobrazem.

Pierwsze oceny potencjału miejscowości do uczestnictwa w Sieci wykonano w ramach regionalnych programów wdrożeniowych - w województwie opolskim ocenie poddano 13 wsi, a w woj. śląskim 4.

Na wniosek PSORW - przyszłego operatora sieci, w 2015 roku zrealizowano projekt "Tworzenie Sieci Najciekawszych Wsi", finansowany przez FAPA. Oceniano potencjał uczestnictwa w sieci 50 miejscowości ze wszystkich województw. Jedną z ocenianych wsi było Mościsko.

 

Więcej o koncepcji Sieci Najciekawszych Wsi można przeczytać na stronie PSORW

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 46

Wczoraj 54

Wszystkich 881150

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Pogoda Jodłownik z serwisu