foto1
Malownicze krajobrazy
foto1
Zachwycająca przyroda
foto1
Ekscytujące sporty
foto1
Turystyka
foto1
Odpoczynek
Witajcie w Jodłowniku !


Góry Sowie

Informacje o regionie...

Więcej...

Sołectwo Jodłownik

Informacje o sołectwie Jodłownik. Dane statystyczne, statuty, dane kontaktowe

Więcej...

Gmina Dzierżoniów

Informacje ogólne o Gminie...

Więcej...

Historia

Opis miejscowości wraz z historią....

Więcej...

Kalendarz

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Filip Nivette z Kamilem Hellerem zwyciężyli w 45. Rajdzie Świdnickim-KRAUSE pierwszej Rundzie tegorocznych Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Załoga Skody Fabii R5 wygrała dziewięć z dwunastu rozegranych odcinków specjalnych, na swoje konto zapisała także dodatkowo punktowany OS nr 12 – tzw. „Power Stage” za otrzymała Puchary ufundowane przez stację radiową RMF Maxxx. To wymarzone rozpoczęcie sezonu dla tej załogi. Tym bardziej cenne, bo odniesione na klasycznych odcinkach specjalnych rozgrywanych w bardzo trudnych warunkach pogodowych. Zmienność warunków w niedzielę przybrała niesamowitą dynamikę i na odcinkach specjalnych mieliśmy suche fragmenty drogi, był też jednak deszcz, śnieg i grad. Drugie miejsce zajęli Zbigniew Gabryś z Arturem Natkańcem. Zaprezentowali solidne tempo i ustrzegali się błędów. Pokazali, że bardzo dobrze poznali Forda Fiestę R5 i w tym sezonie zapewne będą bardzo konkurencyjni. Ich strata do zwycięzców to 38,9 sekundy. Trzecią lokatę zajęli Tomasz Kasperczyk i Damian Syty. Oni doskonale poczuli się na niedzielnych próbach i szybko wskoczyli na podium klasyfikacji generalnej. Wykorzystali doświadczenie, które zdobyli na trasach Mistrzostw Europy. Choć start w Mistrzostwach Polski miał być dla nich okazjonalny, to na mecie Kasperczyk zapowiadał zrewidowanie planów startowych i prawdopodobnie będziemy mogli zobaczyć duet startujący Fordem Fiestą R5 na trasach kolejnych rund Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Do zwycięzców Rajdu stracili ponad minutę. Czwartą pozycje zajęli Marcin Gagacki z Marcinem Bilskim. To świetny debiut w aucie klasy R5. Swoją rajdową Skodą wygrali prolog – Super OS Crusar Świdnica, a niecałe dwie minuty straty do zwycięzców rundy budzą szacunek.

Hubert Maj z Szymonem Jasińskim wygrali w klasie Open N, a bezbłędna jazda jest zwiastunem jeszcze lepszych rezultatów na kolejnych rajdach. W klasyfikacji generalnej zajęli szóste miejsce. Siódma i ósma pozycja należy do załóg reprezentujących Subaru Poland Rally Team. Marcin Słobodzian z Jakubem Wróblem i Mikołaj Marczyk z Sebastianem Dwornikiem pokazali się z bardzo dobrej strony, a na trudnych trasach w ekstremalnych warunkach zdobyli niezwykle cenne doświadczenie. Klasyfikację 2WD i Open 2WD wygrał Jan Chmielewski z Kamilem Kozdroniem w BMW R+ Maxi. Zajęli także dziewiątą pozycję w klasyfikacji generalnej. Dziesiąty był Jakub Brzeziński z Szymonem Marciniakiem w Citroenie DS3 R3T. Oni także wygrali klasę 3.

W klasie 4 najszyszy był Dariusz Poloński z Balbiną Gryczyńską. Mistrz Polski na mecie zapowiedział pożegnanie z Mistrzostwami Polski i starty w ERC (Rajdowe Mistrzostwa Europy).

Waldemar Janecki z Dariuszem Kwietniem zwyciężyli w klasie HR3. Lokalna załoga – Paweł Krysiak z Pawłem Gackiem wygrali klasę 4F i zaprezentowali wyśmienite tempo przed lokalną publicznością. W HR4 wygrali Bartłomiej Fizia z Wojciechem Kolaczkiem. W 4N triumfowali Tomasz Pyra i Agnieszka Pyra, a klasa HR+30 należała do Tomasza Grychtoła             i Roberta Koisara.

Świetnie zaprezentował się świdnicki kierowca Marcin Pietrzyk z Mariuszem Kupcem. Załoga Hondy Civic do samej mety walczyła o podium w klasie i tylko minimalny błąd na ostatniej próbie pozbawił ich wysokiej pozycji w klasie HR4. Gratulujemy wszystkim załogom i dziękujemy kibicom za bezpieczne dopingowanie podczas 45. Rajdu Świdnickiego-KRAUSE. Dziękujemy także za bardzo pozytywny odzew naszej akcji zorganizowanej wspólnie z Centrum Informacyjnym Lasów Państwowych. Mamy nadzieję, że dzięki temu wzrasta nasza świadomość i pozostawiamy lasy czystymi. Do zobaczenia za rok!

 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 47

Wczoraj 54

Wszystkich 881151

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Pogoda Jodłownik z serwisu