foto1
Malownicze krajobrazy
foto1
Zachwycająca przyroda
foto1
Ekscytujące sporty
foto1
Turystyka
foto1
Odpoczynek
Witajcie w Jodłowniku !


Góry Sowie

Informacje o regionie...

Więcej...

Sołectwo Jodłownik

Informacje o sołectwie Jodłownik. Dane statystyczne, statuty, dane kontaktowe

Więcej...

Gmina Dzierżoniów

Informacje ogólne o Gminie...

Więcej...

Historia

Opis miejscowości wraz z historią....

Więcej...

Kalendarz

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

http://pieszyce.pl/cache/mod_roksprocket/c72e5da4d1ac199ee3c09a459bdd7af7_150_200.jpgTo ważna informacja dla inwestora, turystów oraz mieszkańców Gminy Pieszyce. Formalne działania, które stały na drodze do uzyskania pozwolenia na budowę wyciągu na Wielką Sowę zostały pokonane, dlatego Gmina Pieszyce mogła wydać pozytywną ocenę środowiskową, która jest podstawą do uzyskania przez inwestora pozwolenia na budowę wyciągu...

W piątek 9 grudnia w Urzędzie Miasta i Gminy Pieszyce odbyło się spotkanie Burmistrza Doroty Koniecznej-Enozel i przedstawicieli spółki Development Elsoria Polska II Sp. z o.o. – Andrzeja Bartnickiego oraz Jakuba Górskiego, w czasie którego rozmawiano o planowanej inwestycji. – Wydanie przez Gminę Pieszyce decyzji kończy etap formalności z naszej strony. Oznacza to, że inwestor, który podtrzymuje deklarację wybudowania wyciągu na Wielką Sowę, może przystąpić do opracowania projektu budowlanego i starać się o uzyskanie pozwolenia na budowę – informuje burmistrz – Dorota Konieczna – Enozel. – Z informacji jakie uzyskaliśmy wynika, że wyciąg będzie projektowała firma Q2 Studio z Wrocławia, która ma duże doświadczenie w projektowaniu tego typu obiektów, także na skalę europejską. Myślę, że to bardzo dobre wiadomości, na które tak naprawdę wszyscy czekaliśmy.

Rok 2017 to czas przeprowadzenia prac projektowych i uzyskania pozwolenia na budowę. Mają też rozpocząć się prace przygotowawcze w terenie. W 2018 roku inwestor planuje ruszyć z budową wyciągu. Pierwszym sezonem narciarskim po latach przerwy na stoku Wielkiej Sowy ma być sezon 2018/2019.

 

wyciag

– Jak będzie wyglądał wyciąg?

Według ostatnich informacji teren ma zostać wyrównany, nartostrada ma być dwa razy szersza niż dotychczas, a trasa zjazdu wynosić będzie około 1750 metrów. Narciarzy będzie w woził wyciąg kanapowy (prawdopodobnie czteroosobowy). Czas wjazdu na górę wynosić będzie około 5 minut. W ciągu godziny na szczyt będzie mogło wjechać około 6500 ludzi. Realnie będzie to 2500 – 3000 osób. Tyle osób będzie w stanie obsłużyć stok. Obiekt będzie sztucznie naśnieżany. Planowana jest także budowa całkowicie nowej drogi dojazdowej do wyciągu. Będzie ona usytuowana wyżej niż obecny wjazd, który w przyszłości będzie wyjazdem. Wszystko ma usprawnić komunikację i pozwolić dojeżdżającym tam autobusom na swobodne poruszanie się. Na gości będzie czekał także duży parking.

Przy wyciągu powstanie miejsce na Freestyle, Snow Park, przedszkole narciarskie oraz obiekt restauracyjno-turystyczny do szybkiej obsługi turystów. Latem wyciąg będzie dostępny dla turystyki rowerowej i pieszej.
Ośrodek narciarski na stoku Wielkiej Sowy decyzją poprzedniego właściciela został zamknięty w 2011 roku. Dziś już jest coraz bliżej, aby obiekt popularny wśród mieszkańców Pieszyc, Dzierżoniowa, Bielawy, Ząbkowic Śląskich, Świdnicy i Wrocławia zyskał nową jakość i cieszył narciarzy i turystów.

Źródło UM Pieszyce

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 33

Wczoraj 27

Wszystkich 878345

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Pogoda Jodłownik z serwisu