foto1
Malownicze krajobrazy
foto1
Zachwycająca przyroda
foto1
Ekscytujące sporty
foto1
Turystyka
foto1
Odpoczynek
Witajcie w Jodłowniku !


Góry Sowie

Informacje o regionie...

Więcej...

Sołectwo Jodłownik

Informacje o sołectwie Jodłownik. Dane statystyczne, statuty, dane kontaktowe

Więcej...

Gmina Dzierżoniów

Informacje ogólne o Gminie...

Więcej...

Historia

Opis miejscowości wraz z historią....

Więcej...

Kalendarz

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Członkowie Partnerstwa Lokalnego Gminy Dzierżoniów spotkali się 18 listopada w Owieśnie, aby podsumować kolejny rok pracy oraz piąty rok swojej działalności. Tegoroczne spotkanie lokalnych liderów połączone było z uroczystym zakończeniem przedsięwzięcia "Idea, która łączy - wsie tematyczne sposobem na aktywizację mieszkańców i rozwój przedsiębiorczości społecznej"...

 

Zadanie koordynowane było przez Stowarzyszenie "Razem dla wsi" z Owiesna. Głównym celem projektu było poszerzenie wśród mieszkańców naszej gminy wiedzy na temat przedsiębiorczości społecznej. Jednym z wielu działań zaplanowanych w ramach przedsięwzięcia były warsztaty, podczas których mieszkańcy gminy pracowali nad ofertami wiosek tematycznych.

Spotkanie podsumowujące odbywało się w klimacie rycerskim. Wdrożoną już ofertę - "Wsi Okrągłego Zamku" - zaprezentowali mieszkańcy Owiesna. Opowiedzieli o najważniejszych elementach oferty, takich jak wspólne poszukiwanie skarbu (tzw. questing) pn. "O zamku w Owieśnie przez Templariuszy zbudowanym", nauka strzelania z łuku czy możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z wykorzystaniem monidła, dybów i gilotyny.

Uczestnicy spotkania podsumowującego wzięli również udział w warsztatach z tworzenia herbu, a także poznali podstawy średniowiecznego tańca.

Uroczyste podsumowanie przedsięwzięcia było też okazją do zaprezentowania wypracowanych ofert pozostałych miejscowości. Dzięki realizacji projektu w przyszłości na terenie naszej gminy powstanie kilkanaście wiosek tematycznych: w Piławie Dolnej - Wieś Magicznego Kamienia, w Uciechowie - Wioska Dobrego Humoru, w Jodłowniku - Wioska Leśnych Przygód, w Roztoczniku - Dolina Sześciu Stawów, w Ostroszowicach - Wioska Artystycznych Tradycji, w Nowiźnie - Wieś Dobrych Nowin, w Myśliszowie - Podniebna Wieś, w Mościsku - Wioska Mostów, w Książnicy - Wioska Otwartej Księgi, w Kiełczynie - Wioska Czereśniowa, w Jędrzejowicach - Wioska Aktywnego Wypoczynku, w Dobrocinie - Wioska Bajek i Legend, w Tuszynie - Wieś w Cieniu Starych Drzew, a we Włókach - Tkacka Wieś.

Gminne organizacje podpisały również aneks do Porozumienia Partnerstwa Lokalnego "Lepsze jutro", rozszerzający cele Partnerstwa o działania na rzecz tworzenia warunków sprzyjających rozwojowi przedsiębiorczości społecznej.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele naszej partnerskiej gminy Cekcyn z Zastępcą Wójta Moniką Szczęsną na czele.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim organizacjom i stowarzyszeniom, które jak co roku niezwykle aktywnie włączyły się w przygotowanie wydarzenia. Szczególne podziękowania kierujemy do osób odpowiedzialnych za realizację przedsięwzięcia "Idea, która łączy..", a zwłaszcza do członków Stowarzyszenia "Razem dla wsi", koordynatorki projektu Edyty Mulki-Gonery oraz całej kadry projektowej.

Zadanie "Idea, która łączy - wsie tematyczne sposobem na aktywizację mieszkańców i rozwój przedsiębiorczości społecznej" realizowane było ze środków krajowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2016.

 

Galeria:  http://www.ug.dzierzoniow.pl/informacje/3617

 

 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 30

Wczoraj 27

Wszystkich 878342

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Pogoda Jodłownik z serwisu